Program

Akce DMD je zaměřena zejména na mladé adepty leteckého modelářství a jejich rodiny. Za cíl si klade vzbudit a podpořit zájem o letecké modelářství, letectví a o aktivní trávení volného času.Pro všechny návštěvníky DMD bude připraveno nové on-line hlasování volby nejhezčího modelu a nejlepší letové ukázky. Pomocí QR kódu nebo z formuláře na www stránkách dětského dne můžete hlasovat ze svého chytrého telefonu.  Každý návštěvník může své hlasování z jedné emailové adresy opakovat několikrát, ale platí pouze poslední hlasování. Na konci programu se vylosují tři čísla z ID náramků které dostanou  výbornou praženou zrnkovou kávu z domácí pražírny a první vylosovaný i nabitou Globus kartu v hodnotě 500.-

Doplňkový program končí v 16.00, létání pokračuje do večera

Časový harmonogram programu 12. ročníku Dětského modelářského dne na sobotu 28. května 2022        

 Celý program je sestaven tak, aby létání bylo hodně s mladými piloty. Dospělé super piloty, střídají   junioři, kteří mají rozhodně na nebi co ukázat !
9:00
 tréningové lety

10.00-10.05             zahájení

10.05-12.00             První část komentovaných leteckých ukázek


12.00-13.00             Vystoupení skvělé skupiny  Air Show Team Rakovník s pyrotechnickými efekty a                                     výbuchy,  V mezičase, ukázky paraglidingu, a motorkářská                                                                          ukázka  Duo motoshow.

13.00-15.00             Druhá část komentovaných leteckých ukázek

16.00                      vyhlášení soutěží plastikových modelářů a nejhezčí letovou ukázku                                            komentovaných  ukázek 10-12 a 13-15 h  a vyhlášení nejhezčího modelu.


po skončení vyhodnocení , létání až do večera


Aktuální letový program na 2022

                                                    Doplňkový program

  • Během programu vystavena replika historického větroně  1:1 vystavuje  LM-Model
  • velká soutěžní hra o ceny od Hacker model, drogerie DM, Ait, Optiger, Hobbycentrum4
  • stavba balzových házedel od  HVP a Pepka :-D
  • stavba plastikových modelů letadel ceny  dodává PECKA modelář
  • Bumper Ball
  • skákací hrádek
  • hasiči ze Zličína - předvedou svoji techniku a umožní ji dětem vyzkoušet
  • výroba placek a tvořivé dílny i pro holčičky zajišťuje Hobby centrum 4
  • občerstvení zajistí Globus stánky a točené pivo a Kofolu s domácími klobásami a langoši občerstvení Vocásek. O kávomilce se postará Seladon na cestě.


Doplňkový program i tvořivě dílny jsou v rámci vstupného pro děti zdarma, vstup  mají děti do 15 let a 150 cm zdarma, dospělí 100,-Kč, parkovné 100,- Kč za automobil.

Areál DMD na modelářském letišti Sobínka dále poskytne možnost občerstvení formou stánkového prodeje, odborné konzultace, sociální zařízení, a parkoviště hned u letiště.


Orientační plánek areálu