Novinky

Na letošní 10. ročník přinese mimo jiné následující atrakce:

Pro návštěvníky DMD bude připravena nová soutěž o ceny. Každý se bude moci zúčastnit volby nejhezčího modelu a nejlepší letové ukázky.
Před zahájením odpoledního letového programu pak proběhne slosování anketních lístků a výherci obdrží věcné ceny.


Partnerem akce je Model Hobby magazín, který je jedním z nejstarších modelářských časopisů v České republice, vycházející již od roku 1996. Orientuje se hlavně na modeláře, kteří berou modelařinu jako volnočasový koníček, ale ani na začínající modeláře nezapomíná. Pro ty je určena například rubrika „Model pro radost“, tedy plánky na stavbu jednoduchých modelů pro začátečníky, nebo nová rubrika o elektrotechnických pojmech v modelářství. Pro, nejen, zkušenější modeláře pak přináší testy novinek na trhu, ať už z oblasti leteckého, automobilového či lodního modelářství. Dále reportáže ze zahraničních výstav, průvodce zahraničními muzei, která stojí za návštěvu a v neposlední řadě rubriku „Monografie“ s původními plány skutečných letadel. Od ledna 2013 vychází Model Hobby magazín jako první v ČR také v digitální verzi. Ta nabízí předplatitelům oproti tištěné verzi navíc videa, interaktivní propojení produktů či bonusové materiály ke stažení. Online digitální verze MODEL HOBBY E-MAGAZIN je dostupná na všech moderních zařízeních, tedy na PC, MAC, iPadech, iPhonech, či smartphonech s operačními systémy Android a Windows.

V průběhu akce Dětský modelářský den budou připravovat kvalitní kávu Segafredo zkušení baristé mobilní kavárny Café Truck.