Informace pro modeláře a piloty

Informace pro piloty a vystavující

Lokalita
modelářské letiště Sobínka
GPS 50.0541569N, 14.2710522E
https://mapy.cz/s/JW5z

Datum
sobota 1.6.2024

Příjezd
Program startuje v sobotu v 09:00 hod. (od 10:00 komentovaný program), je tedy nutné, abyste tento den dorazili nejpozději do 8:00 hod.! Po předchozí dohodě můžete přijet už v pátek, na letišti již bude připraveno zázemí (toalety, elektrorozvod) od pátečních 17:00 hod.

Parkování
Každý účastník má zajištěno 1x místo na parkování, koordinátor pořadatele Vás na Vaše parkovací místo navede, případně se řiďte podle plánku kde jsou parkovací místa pro piloty označená číslem 18. Prosíme, parkujte na přidělená místa a šetřete s místem, ať v tom máme trochu pořádek, místa není moc. Pokud máte zvláštní požadavky na parkovací plochu (např. přijedete s karavanem), dejte nám včas vědět. Díky!

Odjezd
Nemusíte spěchat, někteří modeláři budou zůstávat až do neděle, můžete se připojit. Prosíme, pro likvidaci svého odpadu využijte odpadkové koše a kontejnery umístěné v areálu letiště.

Co s sebou
  • dobrou náladu
  • šikovné ruce
  • modely, které chcete předvést
  • pokud budete chtít přijet už v pátek, vezměte si stan, karimatku, příp. auto na přespání a vlastní občerstvení (to bude zajištěno až v sobotu, gril bude k dispozici už v pátek)

Registrace
Každý modelář, jehož účast v programu jsme předem emailem potvrdili, se dostaví do registračního místa ke stanovišti řídícího letového provozu (na plánku č. 4), kde si jej koordinátor zapíše a obdrží orientační letový plán a číslo, které si vystaví na stojánce u modelu. Když má někdo více modelů dostane ke každému číslo. Číslo slouží pro online hlasování účastníků přes formulář o nejhezčí model.

Občerstvení
Zajistili jsme pro Vás občerstvení! Vyzvednout si ho můžete ve stánku od Havlíčků Dobrou chuť!

Moderátor
Naši moderátoři jsou skvělí a pro ještě lepší výkon potřebují dostatek informací o Vašich letových ukázkách a modelech. Pokud jste dosud nedodali informace k Vašim letovým ukázkám a modelům, s nimiž budete létat, nebo je „jen“ vystavovat, udělejte tak prosím nejpozději do 20. 5, ať jsou moderátoři připraveni a mohou vizuální vjemy divákům dokreslit svým zasvěceným výkladem :) Díky!

Program
Znáte od nás orientační letový plán, sami ale víte nejlépe, kolik faktorů může jeho vývoj narušit. Buďte proto shovívaví a především vždy připraveni na povolání a akci :) Všichni jste nám potvrdili svoji účast na akci, piloti jsou jmenovitě uvedeni v programu, který vyjde „ven“ 20.5. Text programu má převážně u jmen zvýrazněná písmena, to písmeno bude sloužit pro online hlasování o nejhezčí letové ukázce. Pokud byste z jakéhokoliv vážného důvodu nemohli na akci dojet, prosím buďte kolegiální a dejte nám včas vědět, ať situaci nějak vyřešíme, příp., pokud byste měli možnost za sebe poslat „náhradníka“, učiňte tak. Děkujeme!

Bezpečnost
Diváci jsou chráněni ochranným plotem se sítěmi a Vy nejlépe víte, jak se chovat, aby nedošlo k nějaké úhoně na zdraví i majetku, za svůj model a škody na něm pochopitelně odpovídáte sami.

Omezení letové výšky
DŮLEŽITÉ: Prosím respektujte bez výjimky povolenou letovou výšku max. 80 m (zhruba jako 20ti patrový panelák). Kdo poruší letový prostor a poletí přes ochranný plot bude vyzván k okamžitému ukončení ukázky. O jeho dalším vystupování rozhodne ŘLP.

Dotazy
S dalšími dotazy, na které jste tady nenašli odpověď, se na mě beze všeho obracejte:
email: detsky-den@email.cz
tel.:    +420 603503419

Tomáš Navrátil

L E T U    Z D A R !