Akce Dětský Modelářský Den (DMD) je zaměřena zejména na mladé adepty leteckého modelářství a jejich rodiny. Za cíl si klade vzbudit a podpořit zájem o letecké modelářství, letectví a o aktivní trávení volného času.

9. ročník Dětského modelářského dne se bude konat
9. 6. 2018
na modelářském letišti Sobínka 

 

Místo konání je Modelářské letiště Sobínka, adresa Sobínská 233, Chrášťany

K vyzkoušení budou RC letecké simulátory a dále se můžete těšit na doprovodné tvořivé dílny a výborné občerstvení.

Marek Plichta - pilot akrobatických modelů, prezentace RC Truck Kamenice, RC Truck Janda, představíme unikátní model historické tramvaje Křižík-Brožík postavený pomocí 3D tiskárny (vč. fotografií s popisky dokumentující průběh stavby), RC simulátor, překvapení ze vzduchu, aneb Najdi si svoji výhru, soutěž o nejhezčí model a o nejefektnější letovou ukázku se slosováním o ceny.

Pro návštěvníky DMD bude připravena nová soutěž o ceny. Každý se bude moci zúčastnit volby nejhezčího modelu a nejlepší letové ukázky. Před zahájení odpoledního letového programu pak proběhne slosování anketních lístků a výherci obdrží věcné ceny.Doplňkový program i tvořivě dílny jsou v rámci vstupného, děti zdarma, dospělí 50,-Kč, parkovné 50,- Kč za automobil.
Ohlédnutí za DMD 2017

Osmý ročník Dětského modlářského dne proběhl 10. června 2017 za dobrého počasí - těch pár kapek již k DMD patří... Tímto zároveň děkujeme všem pilotům, že předvedli své umění i návštěvníkům, že nás navštívili a doufáme, že spokojenost je oboustranná. Těšíme se na viděnou snad i příští rok.